Izvedena usposabljanja timov za kakovost

Usposabljanje  |  22. januar 2021  |  Ljubljana
Izvedena usposabljanja timov za kakovost

Na Centru RS za poklicno izobraževanje, ki je hkrati sedež EQAVET NRP v Sloveniji, veliko pozornost namenjamo podpori izvajalcem poklicnega in strokovnega izobraževanja, z namenom grajenja kulture kakovosti in ustvarjanja enotnega razumevanja kazalnikov in meril kakovosti, ki so se uveljavila v poklicnem in strokovnem izobraževanju.

Prek izobraževanj prinašamo v slovenski prostor smernice evropskih okvirov EQAVET,  EQAVET + ter druga priporočila in usposabljamo udeležence izobraževanj za uporabo Nacionalnega okvira kakovosti v VIZ , pri katerem udležencem predstavimo tudi zbirko “Kakovost v vrtcih in šolah”.

Razvoj kakovosti skušamo spodbuditi  še s pomočjo predstavitev dobre prakse ugotavljanja, zagotavljanja in razvoja kakovosti slovenskih izvajalcev poklicnega in strokovnega izobraževanja.

Šolam sta bili v okviru projekta Erasmus + “Finančne podpore EQAVET NRP v letu 2019” ponujeni dve različni vsebini:

  • Delavnica 1 – Zagotavljanje in izboljševanje kakovosti
  • Delavnica 2 – Strateško in razvojno načrtovanje.

Urniki izvedbe so bili prilagojeni šolam in izvajanja v spletnih okoljih.

Dostopnost spletišča   Ctrl + U

Bljižnjice s tipkovnico

  • Ctrl+U Prikaže možnosti dostopnosti
  • Ctrl+Alt+K Prikaže kazalo strani
  • Ctrl+Alt+V Skoči na glavno vsebino
  • Ctrl+Alt+S Prikaže kontaktni obrazec
  • Ctrl+Alt+N Prikaže prijavni obrazec za novice
  • Ctrl+Alt+D Vrni se na domačo stran
  • Esc Zapre pojavno okno / meni
  • Tab Premakne fokus na naslednji element
  • Shift+Tab Premakne fokus na prejšnji element
  • Enter Potrdi/klikne fokusiran element
  • Preslednica Označi/odznači potrditveno polje